W dniach 10-12 października 2019r. w Jasionce k. Rzeszowa odbyło się wydarzenie poświęcone motoryzacji, transportowi, logistyce oraz produkcji przemysłowej. Była to doskonała okazja aby spotkać liderów oraz ekspertów z branży motoryzacyjnej, producentów oraz przedstawicieli władz.

Wydarzenie rozpoczęło się od Kongresu, który podzielony był na panele tematyczne. W panelach udział wzięli specjaliści z branży, m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Wschodni Sojusz Motoryzacyjny wraz z gośćmi – przedstawicielami klastra AcStyria z Austrii.

Podczas panelu otwierającego, który zgromadził wielu odbiorców dyskutowano na temat inteligentnych specjalizacji Podkarpacia oraz perspektywach rozwoju w branży automotive i transportowej. W debacie udział wzięli m.in. Prezes Stowarzyszenia WSM Ryszard Jania, Christoph Müller - Dyrektor Sektora Motoryzacyjnego Styryjskiego Klastra AcStyria, Michał Bałakier - Dyrektor Generalny DKV EURO SERVICE Polska oraz Wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek jak również Rafał Weber Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

1zdj

Fot. archiwum prywatne

Panel I dotyczący modelu współpracy polskich i europejskich klastrów motoryzacyjnych na rzecz modernizacji przemysłowej poprowadził Luk Palmen, przedstawiciel Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing. Udział w Panelu wzięła również Kerstin Draxler – Dyrektor Marketingu i Współpracy Międzynarodowej klastra AcStyria oraz Maciej Ślęzak – Dyrektor Biura Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego.

2zdjFot. archiwum prywatne

Panel II poświęcony był dyskusji na temat szans i zagrożeń przemysłu motoryzacyjnego po rewolucji w mobilności. W debacie udział wzięli specjaliści w tej dziedzinie, Prezes Federal-Mogul Gorzyce – Adam Krępa, Naczelnik Wydziału Polityki Przemysłowej Departament Innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii – Krzysztof Zaręba , Rafał Staciwa – Dyrektor Zakupów FCA Purchasing Poland, Krzysztof Kucharczak – Dyrektor Centrum Technicznego BWI Group w Krakowie oraz Marek Ryczko – Dyrektor BorgWarner, Członek Zarządu Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego.

Tematem trzeciego Panelu był system kształcenia na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Prowadzącym panel jak również prelegentem był Prezes Ryszard Jania. Przedstawił prezentację, w której zawarte zostały projekty realizowane przez Wschodni Sojusz Motoryzacyjny – DRIVES, mający na celu stworzenie nowych zawodów z możliwością ich certyfikacji oraz PAMISZ – projekt współfinansowany przez Unię Europejską, którego założeniem jest praktyczna nauka zawodu z branży automotive.

                W dniach 11-12 października podczas Targów Stowarzyszenie WSM prezentowało swoją ofertę wraz z pięcioma firmami członkowskimi. Na stoisku obecni byli przedstawiciele firm: BorgWarner, BWI, Firma TARAPATA, Superior Industries Production Poland oraz Team Prevent Polska, którzy promowali swoje produkty wzbudzając zainteresowanie osób przybyłych do G2A Areny.

3zdjFot. archiwum prywatne

Wszystkim uczestnikom targów dziękujemy za przybycie.

Scroll to Top