CEAT – nowy impuls dla rozwoju elektromobilności i automatyzacji transportu
15 czerwca 2026 r. w Sieci Badawczej Łukasiewicz – PIMOT odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Elektromobilności i Automatyzacji Transportu (CEAT). To jedna z ważniejszych w ostatnich latach inwestycji w krajową infrastrukturę badawczą wspierającą rozwój elektromobilności, systemów autonomicznych oraz nowoczesnych technologii dla transportu i bezpieczeństwa. Nowe centrum oferuje zaawansowane laboratoria i stanowiska badawcze umożliwiające prowadzenie prac od prototypu aż po badania homologacyjne. Infrastruktura będzie wspierać producentów pojazdów, dostawców komponentów, Read more about CEAT – nowy impuls dla rozwoju elektromobilności i automatyzacji transportu[…]










